Racizëm nga tifozët e Bullgarisë, anglezët bojkotojnë!

22:09 | 14/10/201922:090

Ndeshja mes Anglisë dhe Bullgarisë u ndërpre për disa çaste për shkak të disa shprehjeve raciste të përdorura nga tifozët bullgarë. Lojtarët e Anglisë, me në krye Sterling, kishin paralajmëruar se në rast të ofendimeve raciste, do ta ndërprisnin takimin. Edhe kështu bënë, duke detyruar arbitrin të komunikojë me punëtorët e stadiumit.

Njoftuesi i stadiumit komunikoi për tifozët: “Ky është një njoftim shumë i rëndësishëm. Sjellje raciste po prishin mbarëvajtjen e takimit, arbitri ka njoftuar për ndërprerjen e sfidës/ Racizmi në futboll nuk është i tolerueshëm. Ju lutemi, ndaloni në mënyrë që ndeshja të mos ndërpritet. Ndihmoni njëri-tjetrin të shijoni këtë sfidë. Faleminderit”. Pas disa minutash ndërprerje, sfida mes dy skuadrave rifilloi dhe aktualisht, “Tre Luanët” po udhëheqin bindshëm me rezultatin 0-4./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono