Quajeni Ronaldo FC, Juventus fluturon në krye të Serie A

22:42 | 19/01/202022:420

Juventusi ka triumfuar me rezultatin 2-1 kundër Parmës dhe të dy golat, janë shënuar nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo. 34 vjeçari shënoi golin e parë të sfidës në minutën e 43-të, duke shtangur miqtë. Pasi driblon dy futbollistë, Ronaldo gjuan fort me të djathtën dhe topi shkon në rrjetë, pas një devijimi nga Darmian.

Në pjesën e dytë, Cornelius arriti të barazojë për Parmën, me një goditje shumë të bukur me kokë (53′). Megjithatë, Cristiano Ronaldo theu sërish mbrojtjen mike dy minuta më vonë, për të rikthyer Juventusin në avantazh.

Pasi merr një pasim nga Dybala brenda zonës, ylli portugez gjuan fort me të djathtën, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar. Juventusi me këtë fitore ngjitet në kuotën e 51 pikëve në vend të parë, tashmë plot 4 pikë më shumë se Interi ndjekës./abcnews.al

Serie A, java 20

Juventus – Parma  2-1
Ronaldo 43′ 55′ / Cornelius 53′

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono