Qosja: Nuk po na thonë çfarë është shengeni Ballkanik, Rama dhe Kurti të bashkëpunojnë

17:20 | 15/11/201917:200

Akademiku Rexhep Qosja në një prononcim të tij tha se nuk po kuptonte çfarë ishte minischengeni ballkanik dhe se askush nuk ka një informacion të saktë për këtë. Qosja tha se, Rama e Kurti duhet të bashkëpunojnë me njëri tjetrin, pasi kjo do të sjellë të mirën e Shqipërisë dhe Kosovës.

“Po diskutohet?! Një numër i atyre që po diskutojnë për minishengenin nuk po e kuptoj. Por çfarë është ai, cfarë premton? Cilat janë të mirat edhe pengesat nuk e di numri më i madh. Mini shengen apo shengen unë di një gjë, se janë disa vende të Ballkanit Perëndimor. Tashmë Ballkani do të bëhet pjesë e Be. Minishengen apo jo, Ballkani Europian do të bëhet pjesë e BE. BE është një premtim për të gjithë vendet është një bashkim me premtim krejt planetit. Me prezencën e Kosovës. Edi Rama ka thënë në Beograd diçka që se ka thënë asnjë politikan tjetër. Ai ato që ka thënë si mohon kurrë. Unë do dëshiroja që dy politikanët Albin Kurti dhe Edi Rama, të kenë më shumë bashkëpunim të dëshmuar. Sepse bashkëpunimi i tyre do jetë në të mirën e të gjithë shqiptarëve, në të mirën e Shqipërisë,  dhe Kosovës së bashkuar”, u shpreh akademiku Qosja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono