Qose largohet nga Ruzomberok dhe firmos në Çeki, kontratë deri në vitin 2022

10:56 | 14/02/202010:560

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, është larguar nga skuadra e Ruzomberok dhe ka firmosur në Çeki, me ekipin e MFK Karvina. Me ekipin çek, mesfushori ka firmosur deri në qershor të vitit 2022.

24 vjeçari nga Korça ka luajtur 15 ndeshje në kampionat këtë sezon për ekipin e Ruzomberok, ku ka shënuar dhe dy gola. Futbollisti i kombëtares do të vazhdojë tashmë një aventurë të re me skuadrën çeke.

MFK Karvina militon prej dy sezonesh në elitën e futbollit çek, por këtë edicion futbollistik, po vuan një krizë rezultatesh, ku numëron vetëm 13 pikë në 20 ndeshjet e para. Aktualisht, ekipi i ri i Qoses renditet në vend të 15-të në kampionat./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono