Qielli bëhet i verdhë

14:46 | 17/01/201914:460

Stuhia e rërës që ka përfshirë pjesën më të madhe të Egjiptit ka bërë që qielli  të marrë ngjyrë të verdhë. Katër porte janë mbyllur për shkak të erërave të forta e detit të trazuar.

Një stuhi rëre pushtoi Kajron në Egjipt duke e bërë qiellin e verdhë dhe duke reduktuar shumë shikueshmërinë. Fenomeni i erës së fortë nga shkretëtira do të vazhdojë disa orë dhe situata do të përmirësohet vetëm të premten, sipas agjencisë egjiptiane Mena. Temperaturat janë nën mesataren në Kajro dhe në jug të vendit. Ndërsa në Aleksandri ka pasur reshje të lehta dëbore.

Katër porte në Mesdhe përfshi dhe atë të Aleksandrisë, vijojnë të qëndrojnë mbyllur për shkak të erërave të forta dhe detit të trazuar. Ndërkohë që në pjesën më të madhe të vendit ka pasur reshje të dendura shiu./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono