Qeveria mblidhet në Elbasan, banorët: Rama ik!

10:28 | 06/01/201910:280

Qeveria është mbledhur sot në qytetin e Elbasanit, në një takim informal të thirrur nga kryeministri Edi Rama. Sipas gazetarit të ABC Neës takimi po organizohet në Labinot. Sipas burimeve Rama ka thirrur në takim, si ministrat e shkarkuar, ashtu edhe ata të sapoemëruar. Kjo mbledhje vjen pas atyre të mbajtur vitin e kaluar në qarqe të tjera, si Shkodër, Dibër, Vlorë. Thuhet se do diskutohet për prioritetet e qeverisë dhe do kërkohet llogari për ato që nuk janë arritur.

Ndërkaq banorët e fshatit Labinot Fushë të Elbasanit të mbështetur edhe nga përfaqësues të PD-së kanë zhvilluar një protestë para ambienteve ku zhvillon mbledhjen qeveria  me thirrjet: “Rama ik” dhe “Qeveri e krimit”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono