Qeveria e re greke e Mitsotakis merr mbështetjen e parlamentit me 158 vota

11:40 | 23/07/201911:400

Me 158 vota pro qeveria e re greke e Qiriakos Micotaqis, lider i Demokracisë së Re, ka marrë miratimin e parlamentit për të nisur punën me premtimin kryesor për të rimëkëmbur ekonominë e vendit

Kryeministri Micotaqis u shpreh se në gjashtë muajt e parë të 2015-ës, vendi përballej me një kombinim i arrogancës, paaftësisë dhe injorancës të institucioneve europiane. “Ndërsa Greqia ishte në buzë të humnerës, me bankat e falimentuara, tashmë Demokracia e Re do të mbajë Greqinë në Europë”, premtoi ai. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono