Qesharake, Brugge dënon lojtarin që humbi penallti kundër PSG-së

17:27 | 08/11/201917:270

E pabesueshme ajo që ka ndodhur sot në Belgjikë, më saktë te klubi i Club Brugge. Futbollisti nga Senegali, Mbaye Diagne, është dënuar nga trajneri Philippe Clement, për shkak se humbi penallti në sfidën kundër PSG-së, e vlefshme për Champions League. Ky takim u mbyll me fitoren 1-0 të kampionëve të Francës dhe Brugge kishte mundësinë të barazonte në pjesën e dytë, por Diagne nuk ia doli të shënojë nga pika e bardhë.

Si pasojë, trajneri Clement e ka dënuar futbollistin dhe nuk e ka grumbulluar për sfidën e fundjavës kundër Antëerp në kampionatin belg. Vendimin e tij, trajneri i Brugge e sqaroi shkurtimisht: “Diagne e fitoi penalltinë, por nuk kishte të drejtë ai të gjuante. Vanaken është lojtari i caktuar për të gjuajtur penalltinë, por nuk e di pse Diagne e mori përsipër.

Klubi ka vendosur ta dënojë me mos grumbullim dhe unë nuk e di kur mund të rikthehet. Gjithashtu, do të ketë edhe një gjobë të majme financiare”, tha trajneri. Diagne ka luajtur 6 ndeshje në kampionatin belg deri më tani, duke shënuar katër gola./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono