Qentë besnikë pritën 24 orën të pastrehun jashtë spitalit

17:50 | 07/01/2019

Një burrë i pastrehë nga Brazili nuk është braktisur nga qentë e tij në një moment kritik. Ai ishte dërguar me ambulancë në spital pasi kishte pësuar një goditje.

Gjashtë qentë e tij besnikë  kishin ndjekur  ambulancën për disa milje dhe pastaj kishin qëndruar 24 orë duke pritur jashtë spitalit, ndërsa pronari i tyre po merrte shërbimin mjekësor.

Qentë qëndruan duke pritur  pronarin Luiz, i cili ishte shtruara në spitalin Santa Casa të qytetit Cianorte, Brazil.  Luiz doli nga spitali dhe u ribashkua me gjashtë qentë.

Simone Zilane, një vullnetare me grupin e mirëqenies së kafshëve, Amigos de Patas, filmoi qenët  të cilët qëndronin jashtë ambienteve të spitalit. Fotot aktivisti i bëri publike në median braziliane G1./abcnews.al/


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono