Qëllojnë me gurë, policia ndalon disa protestues

22:07 | 13/04/2019

Përplasjet mes policisë dhe protestuesve vijojnë para Parlamentit. Gaz lotsjellës, flakë, gurë e sende të forta po përdoren nga policia dhe protestuesit në protestë. Ndërsa raportohet se të paktën 5 persona mund të jenë shoqëruar me forcë nga forcat e policisë. Ndërsa nga pamjet e siguruar nga ABC News, disa protestues shikohet të qëllojnë më gurë në drejtim të efektivëve./abcnews.al



Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono