Qëlloi me armë pronarin e një biznesi, arrestohet 31 vjeçari në Vlorë

10:58 | 14/09/2018

Një 31 vjeçar që ka tentuar të vrasë me armë zjarrri një person në 6 gusht të këtij viti është ndaluar nga policia e Vlorës.

Fatjon Aliraj në bashkëpunim me një tjetër i cili është shpallur në kërkim ka qëlluar tri herë në drejtim të pronarit të një subjekti tregtar në këte qytet. Ky i fundit arriti t’i shpëtojë plumbave . Policia konfirmoi se ngjarja e një muaj më parë ka ndodhur për motive të dobëta. Sipas tyre pronari i subjektit është thirrur të dalë jashtë dyqanit, ndërsa autori i është drejtuar me fjalët “përse me mban në gojë”, duke qëlluar në drejtim të tij. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono