Qëllohet me armë zjarri polici i kufirit në Malin e Zi

23:15 | 15/12/201923:150

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin Igalo të Malit të Zi.

Mësohet se punonjësi i policisë kufitare malazeze është qëlluar me armë zjarri nga tre Kosovarë, të cilët tentuan të kalonin në territorin malazez pa dokumenta.

Viktima ndërroi jetë në spital, pasi nuk mundi ti mbijetojë plagëve të marra. Ndërsa 3 kosovarët mes tyre edhe një femër u arrestuan nga autoritetet malazeze.

Të shtënat janë regjistruar rreth orës 14.45. Agresorët nuk kishin me vete, asnjë mjet identifikimi.

Një nga tre personat, është plagosur por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shkëmbimi me armë zjarri, shkaktoi edhe një aksident automobilistik, ku një kamion u përplas me automjetin e policisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono