Qafë Shtamë, tre fshatra të Krujës janë të izoluar

11:41 | 12/01/2019

Tre fshatra të malësisë së Krujës janë të bllokuara nga dëbora. Për të shkuar në Parkun Kombëtar të Qafë Shtamës duhen përdorur zinxhirët.

Herë pas here këto zona kanë probleme me energjinë elektrike pasi dëmtohen linjat elektrike nga erërat e forta.

Në fshatrat e malësisë së Krujës mësimi është zhvilluar me orar të reduktuar. Deri tani nuk janë raportuar emergjenca shëndetësore./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono