Pylli përfshihet nga zjarri masiv

09:07 | 14/08/201909:070

Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Nga të dhënat e para mësohet se janë djegur më shumë se 15 hektarë dushqe dhe pisha.  Janë shtatë vatra zjarri dhe zjarrfikëset e kanë patur të vështirë të hyjnë në këtë terren.

Këto ditë me temperatura të larta janë shfaqur vatra zjarri në të gjithë vendin. Një ditë më parë një zjarr i madh ra në Ersekë në vendin e quajtur Antenat. Aty banorët po pastronin tokat.  Zjarre ka patur ne Gjirokastër, Shkodër, Fier etj./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono