Putin përshëndet tifozët dhe futbollistët para kampionatit

14:56 | 09/06/2018

Me anë të një mesazhi në faqen zyrtare të presidencës ruse, kreu i Kremlinit Vladimir Putin, ka uruar tifozët dhe futbollistët në prag të fillimit të kampionatit botëror të futbollit Rusia 2018.

“Të gjithë tifozëve të futbollit dhe skuadrave më të mëdha të planetit: Mirë se erdhët!”

Në këtë mënyrë presidenti rus Vladimir Putin me anë të një mesazhi të publikuar në faqen zyrtare të Kremlinit, uron tifozët dhe futbollistët në prag të nisjes së kampionatit botëror të futbollit.

“Bëmë më të mirën për të garantuar që të gjithë të ftuarit tanë – atletët, stafi e sigurisht tifozët – të ndihen në shtëpi. Kemi hapur vendin dhe zemrën për botën. Mirë se erdhët në kupën e botës FIFA!”.

Më tej deklarata e kreut të Kremlinit, vijon me urim për të gjithë ata që tashmë ndodhen në Rusi dhe për të tjerët që kanë planifikuar të shkojnë për të marrë pjesë në këtë event të rëndësishëm ndërkombëtar.

“Me shumë gëzim dhe nderim presim përfaqësuesit e familjes së madhe të futbollit. Dëshirojmë që ky event të jetë një festë, plot me passion dhe me emocione. Shpresoj që të gjithë të keni një eksperiencë të paharrueshme, jo vetëm duke parë ndeshjet e ekipit tuaj të zemrës por dhe duke njohur Rusinë, identitetin dhe kulturën e saj, historinë unike dhe larminë gjeografike, njerëzit mikpritës, të sinqertë e miqësor”, përfundon mesazhi. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono