Putin mbron Trump nga kritikët

16:38 | 19/07/2018

Presidenti rus, Vladimir Putin, i është përgjigjur kritikëve në Shtetet e Bashkuara lidhur me samitin e parë bilateral me Donald Trump.

“Fuqi të caktuara në Amerikë dëshirojnë të sakrifikojnë marrëdhëniet Rusi-SHBA për interesat e partive të tyre”, tha shefi i Kremlinit gjatë një takimi me diplomatë rusë në Moskë.

“Ata po ushqejnë miliona njerëz me historitë e tyre”, shton Putin.

Ndërkohë, ky reagim i presidentit rus vjen pasi politikanë dhe analistë të ndryshëm në SHBA kritikuan ashpër linjën e butë të Trump ndaj Rusisë. Deklaratat e Putin vijnë pas samitit të zhvilluar të hënën në Helsinki./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono