15:13 | 16/06/2018

Numërimi mbrapsht për vendimin e Këshillit Europian për hapjen e negociatave ka nisur, duke sjellë një ngrirje të aksionit opozitar. Mëgjithatë javën politike që lamë pas, në prapaskenë, lobimi politik u fokusua tek Gjermania, vendi më influent i BE-së. Politika në ABC News na sjell dinamikën e lëvizjeve publike e jo publike, por edhe dakordësinë e aktorëve kryesorë në vend për të ulur tensionet politike./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono