Punonjësi i Gardës vret bashkëshorten 36-vjeçare

08:20 | 12/02/2019

Një tjetër krim në familje është regjistruar në orët e para të mëngjesit në kryeqytet. Një 44 vjeçar ka ekzekutuar me armë zjarri bashkëshortën e tij 36 vjeçare. Ngjarja e ndodhur në zonën e Alliasit bëhet akoma më e rëndë për shkak se autori i krimit në familje Alket Arapi mësohet se është efektiv i Gardës së Republikës dhe krimin e ka kryer me armën e punës.

Ende janë të paqarta shkaqet e vrasjes së 36 vjeçares, Ervilma Seferaj, por efektivë të komisariatit nr.4 në kryeqytet po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të të gjitha rrethanave të krimit, ndërkohë që policia dhe Shërbimi i Çështjeve të Brendshme Administrative bënë arrestimin e autorit të krimit për vrasje për shkak të rrethanave familjare. Çifti nuk kishte shfaqur më herët probleme dhe të gjithë i njihnin si persona korrekte, të sjellshëm dhe besimtarë. Ata kishin një vajzë të mitur, e cila ka qenë në shtëpi kur ka ndodhur krimi i rëndë në familje. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono