“Puç Kushtetues”! Surprizon Presidenti, fton në takim fondacionin Soros

18:48 | 16/11/201918:480

Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive të koalicionit Opozita e Bashkuar dhe Këshillit të Ambasadorëve shqiptarë, së fundmi Presidenti Meta fton dhe Fondacionin për Shqoëri të Hapur, SOROS, për një takim javën në vijim.  Meta e ka cilësuar si një takim për puçin e Gjykatës Kushtetuese.

Ftesat për takime nga presidenti i Republikës vijnë pas përplasjeve mes mazhorancës sa i përket emërimeve në Gjykatën Kushtetuese./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono