Publiku kosovar mirëpret premierën e filmit “Dy gisht mjaltë”

20:50 | 30/03/201920:500

Është pritur shumë mirë nga publiku në Kosovë, premiera e filmit “Dy gisht mjaltë” ku aktorë kryesorë janë Ermal Mamaqi dhe këngëtarja Elvana Gjata. Sipas mediave në vend filmi ka thyer rekord në shitjen e biletave. 

Filmi “Dy gisht mjaltë” me aktorët kryesor Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi është mirëpritur edhe në Prishtinë. Madje ky film ka ka thyer rekord në shitjen e biletave në “Cineplex” në Prishtinë, ku nga 650 bileta sa ishte rekordi i shitjeve brenda një dite me këtë film ka arritur në 1850. Dy aktorët janë mirepritur nga publiku kosovar.

Për filmin fjalë të mira patën edhe kritikët e fushës së kinematografisë. Të pranishëm në premierën private ishin një numër i madh i mysafirëve special të fushës së artit e kinematografisë në mesin e tyre edhe këngëtarët si Tuna dhe Armend Rexhepagiqi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono