Publikohet projekti i stadiumit të ri të Apolonisë

22:25 | 27/06/201922:250

Një tjetër impiant modern pritet të ndërtohet në Shqipëri. Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, ka publikuar plan projektin për stadiumin e Apolonisë.

Futbollit shqiptar pritet t’i shtohet edhe një tjetër stadium modern. Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, ka publikuar në rrjetin social Facebook një video ku tregon plan projektin për stadiumin e ri ku do të luajë ndeshjet skuadra e Apolonisë.

Siç shihet edhe nga pamjet, impianti i ri është modern dhe brenda parametrave të kërkuar nga UEFA. Në rast se konkretizohet ndërtimi i një stadium të tille pa dyshim që do të cilësohej si një ndër impiantet më të mira në Shqipëri.

Stadium do të shërbente pozitivisht jo vetëm për skuadrën e Apolonisë, por edhe qytetit të Fierit. Kostoja e stadiumit do të sigurohet nga Federata Shqiptare e Futbollit, qeverisë shqiptare dhe Bashkisë së Fierit./ABV

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono