Publikohen fotografitë e gruas së mbretit të Tajlandës, bllokohet faqja e internetit

15:50 | 27/08/201915:500

Pas publikimit të disa fotografive të pazakonta të bashkëshortes së dytë të mbretit të Tajlandës, faqja zyrtare e shtëpisë mbretërore është bllokuar për disa minuta. Në këto fotografi ajo shfaqet me veshje ushtarake.

Një sukses aq i madh sa faqja zyrtare e shtëpisë mbretërore të Tajlandës është bllokuar për disa minuta. Kjo për shkak të publikimit të disa fotografive të bashkëshortes së dytë të mbretit.

Ajo shfaqet teksa ndodhej për gjueti, me uniformën mbretërore teksa qëllon me armë zjarri. Fotografitë janë publikuar me lejen e mbretit 67-vjecar i cili ka urdhëruar që ato të përdoren dhe në biografinë e tij të autorizuar.

Ish-infermiere 34-vjeçare, gjenerale ushtarake tajlandeze dhe bashkëshorte e dytë e mbretit ajo ka pasur një ekspozim shumë të madh mediatik që nga dita e  transmetimit të ceremonisë së martesës në mënyrë të drejtpërdrejtë në televizion.

Një ceremoni gjatë së cilës ajo u përkul para mbretit nën shikimin e ftohtë të bashkëshortes së tij të parë dhe mbretëreshës 41-vjeçare. Ndryshe nga zakoni, ku vetëm mbretëresha mund të marrë dhurata, atë ditë ajo mori me dhjetëra dhurata dhe titullin “bashkëshorte mbretërore e nderuar”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono