Publikimi i fotos së fëmijës me leuçemi, mesazhi që sheh Mustafa Nano

20:20 | 10/09/201920:200

Ka nisur trishtueshëm monologu i sotëm në Provokacija i Mustafa Nanos në ABC News. Ka qenë një foto e dy fëmijëve në Teksas, njëri prej të cilëve i diagnostikuar me leuçemi akute që ka ngjallur kureshtjen e Mustafa Nanos dhe motivin pse ëhstë bërë virale nga prindërit e tyre. në këndvështrimin e tij Nano thotë se përtej kritikave ndaj prindërbve arsyeja pse kjo foto është publikuar është me një qëllim më madhor për të treguar përkujdesjen e motrës ndaj të vëllait dhe një gjest sa spektakolar aq edhe edukativ.

 “Ka qenë një foto ku shihet vëllai me të motrën, dy fëmijë të Teksasit dhe i vëllai është diagnostikuar me leuçemi akute dhe kurohet me kimioterapi. Ai vazhdon të kurohet dhe në këtë fotografi është mbas një seance kimioterapie dhe shkon në tualet dhe e motra i ka mbëstteur dorën në shpinë. Dhe prindërit e kanë publikuar këtë foto. Nuk di motivet pse e kanë publikuar dhe mund të jenë kritikuar. Por ata kanë pasur një motiv tjetër shumë më të madh që është funksioni i motrës dhe vëllait motra që përkujdeset për vëllain e sëmurë, dy ëngjëj. Është një pamje e një familje e bashkuar dhe gjesti i bërë nga prindërit edhe pse i vogël ka kurajo spektakolare dhe edukative për shumë njerëz. Përfytyroni që pas disa muajsh ne të marrim vesh që Beket Bërxh ka hedhur pas krahëve gjithë këtyë dhe ai do ishte monologu më i bukur që unë do të bëja”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono