PSG: Në shtator starton projekti madhështor me 17 fusha stërvitore

22:15 | 17/07/201922:150

Skuadra e Paris Saint Germain do të ndërtojë një kompleks me 17 fusha sportive dhe ambiente të reja për zyrat e klubit. Projekti do të përfundojë në vitin 2022.

74 hektarë tokë për 17 fusha të reja stërvitore, është ky projekti ambicioz i një prej klubeve më të pasura në botë, PSG. Jemi mësuar të shohim shpenzime marramendëse nga sheikët e klubit francez në transferimet e lojtarëve, por jo në investime infrastrukturore të klubit. PSG lajmëron se projekti për ndërtimin e fushave stërvitore dhe një seri ndërtesash është miratuar nga autoritetet e mjedisit dhe është marrë edhe leja e ndërtimit.

Projekti është planikfikuar për t’u ndërtuar në qendrën e Parisit, ku përbëhet nga 17 fusha sportive që do të përdoren për stërvitjen e grupmoshave të klubit por edhe të skuadrës së parë. Gjithashtu parashikohet edhe një stadium me 3 mijë ulëse dhe një hapësirë gjigande për hendboll. Në këtë projekt është planifikuar ndërtimi i ambienteve të reja të klubit dhe akomodimin e futbollistëve të rinj. Skuadra kampione e Francës njofton se një pjesë e këtij projekti gjigand do të marrë jetë në fillim të shtatorit, ndërkohë që  pritet të përfundojë në vitin 2022 gjithmonë nëse nuk regjistrohen pengesa. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono