PSG “fut hundët”, rivalitet me Real-in për yllin danez

23:45 | 19/10/201923:450

Po flitet prej shumë muajsh për një transferim të mundshëm të Christian Eriksen te Real Madrid, por zhvillimet e fundit në merkato, pritet ta bëjnë edhe më të vështirë këtë transferim. Fillimisht, ishte skuadra e Bayern Munchen që u përfol për të siguruar firmën e yllit danez, ndërsa sot, mësohet se edhe PSG është futur në garë.

Mediet franceze raportojnë se drejtuesit e PSG-së po shqyrtojnë shumë lojtarë që janë në muajt e fundit të kontratës, sidomos mesfushorë, pasi duan të përforcohen sa më shumë në këtë repart për sezonin e ardhshëm. Tekniku Tuchel vuan nga alternativat në mesfushë, aty ku shpeshherë ka aktivizuar mbrojtësin Marquinhos.

Pasi siguroi Ander Herreran me parametra zero, PSG kërkon të transferojë edhe Eriksen me të njëjtën strategji, duke i ofruar një pagë të majme fantazistit. Real Madrid duhet të veprojë më shpejt dhe me futjen e PSG-së në garë, basti është rritur./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono