PS zyrtarizon kërkesën për shkarkimin e Zgurit

16:27 | 14/11/2017

Partia Socialiste i kërkoi zyrtarisht kryetarit të Kuvendit shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri. Në emër të grupit të PS-së, deputetja Klotilda Ferhati tha se me shkeljen e ligjit të dekriminalizimit, në lidhje me mandatin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Agron Kapllanaj, Zguri humbi besimin që i dha mazhoranca me marrëveshjen politike të 18 majit./abcnews.al

 

 

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono