PS vijon të kërkojë transparencë nga Basha

14:15 | 13/03/2018

Edhe sot PS ka vijuar t’i kërkojë Lulzim Bashës transparencë, për dyshimet se biznesmenë rusë kanë financuar lobimin e PD në SHBA. Nënkryetarja e grupit parlamentar Elisa Spiropali, tha se Lulzim Basha duhet të përgjigjet para ligjit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono