PS mbledh grupin, zbardhet porosia e Ramës për deputetët

15:31 | 25/03/2019

Grupi Parlamentar dhe kryesia e Partisë Socialiste,  zhvilluan mbledhjen e radhës këtë të hënë, nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama. Porosia kryesore e kreut të qeverisë ka qenë vazhdimi i normalitetit të jetës parlamentare, pavarësisht deklaratave të opozitës së dorëhequr.

Në seancën që do të zhvillohet të enjten, kryeministri Rama ka kërkuar që diskutimet të bazohen tek rendi i ditës dhe të mos bëhet asnjë kundërpërgjigje për protestat që zhvillohen jashtë godinës së parlamentit. “Fokusi i punës së socialistëve duhet të jetë edhe fitorja në zgjedhjet e 30 qershorit”, i ka këshilluar kryetari i qeverisë deputetët e mazhorancës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono