Prrenjas, kryebashkiaku denoncon ish-kryetaren Miranda Rira

13:44 | 13/09/201913:440

Kryetari aktual i Bashkisë së Prrenjasit, Nuri Belba, ka kallëzuar penalisht ish-kryetaren e bashkisë, Miranda Rira, e cila ishte nga radhët e LSI-së.  Akuza që rëndon mbi ish-kryebashkiaken është shpërdorimi i detyrës.

“Unë, Nuri Belba në cilësine e kryetarit të Bashkisë Prrenjas parashtroj ketë kallëzim penal për ish-kryetaren e Bashkisë Prrenjas znj. Miranda Rira, për veprën penale ‘Shpërdorimi i detyrës’”, shkruhet ne denoncim.

Në arsyetimin e kallëzimit, Belba thotë se Rira ka shkelur ligjin në procedurën e ndjekur për prokurorimin e objektit “Ndërtimit të fushës se re të sportit, qytetit Prrenjas”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono