12:24 | 09/05/2018

Të ftuar në Provokacija ishin:

  1. Arlind Qori, i cili foli rreth Marksizmit. Për Qorin, Marksi është mendimtari më i rëndësishëm i historisë së njerëzimit.
  2. Ibsen Elezi, që u shpreh rreth fjalimit të tij të mbajtur në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Sipasj tij, fjalimi i tij ishte një gjë që duhej bërë më parë.
  3. Belina Budini. Shefja e departamentit të komunikimit në UET foli rreth librit të saj ë të fundit.
  4. Skerdiano Keraj, i cili tregoi rreth eksperiencës së tij në Këln, ku arriti të bëhej profesor./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono