15:30 | 01/08/2018

Të ftuar në “Provokacija” ishin:

Pirro Misha. Studiuesi i njohur foli rreth një konference të organizuar nga një media serbe, ku prezentë ishin personalitete të qeverisë serbe, por edhe gazetarë dhe studiues shqiptarë. Sipas Mashës, konferenca ishte “show” dhe u transmetua drejtpërdrejt në një televizion.

Persida Asllani. Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare tregoi në “Provokacija” se janë rreth 700 persona në ditë mesatarisht që e frekuentojnë bibliotekën. Ajo tha se biblioteka ndjek të gjitha bibliotekat e vendit dhe i udhëzon ato.

Turjan Hyska. Moderatori dhe autori i disa prodhimeve mediatike foli rreth emisioneve më të reja që pritet të transmetohen sezonin e ardhshëm në TV Klan./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono