10:59 | 04/07/2018

Të ftuar në emisionin “Provokacija” ishin:

Klajda Gjosha. Ish-ministrja e Europës foli rreth vendimit për hapjen e negociatave të Shqipërisë në Qershor të 2019-s.

Beqir Meta. Historiani foli për një libër të ri të Akademisë së Shkencave. Sipas Metës, ky është një botim themelor që përfshin studime mbi historinë e shqiptarëve, brenda dhe jashtë kufijve politikë të Shqipërisë.

Laert Vasili. Aktori i njohur ishte i ftuar në “Provokacija” për të folur rreth debatit që është krijuar me çështjen e Teatrit të ri Kombëtar.

Ledia Dushi. Pedagogia e UET ishte në “Provokacija” për të folur rreth çmimit “Kadare”./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono