11:52 | 26/07/2018

Të ftuar në “Provokacija” ishin:

Faruk Sejdini. Analisti i njohur i futbollit u shpreh në “Provokacija” se nuk shkoi në emisionet e futbollit që u organizuan në Shqipëri për Botërorin pasi sipas tij nuk flisnin për sportin. Sipas tij, një pjesë dërrmuese e ambientit sportiv nuk e pëlqeu botërorin e këtij viti pasi vendet e mëdha u eleminuan shpejt. Ndërkohë për Sejdinin arritja sa më lart e vendeve të vogla e bëri më të bukur kampionatin.

Sandër Lleshi. Këshilltari për sigurinë i Kryeministrit ku foli rreth çështjeve të NATO-s dhe provokacioneve më të fundit të presidentit Trump rreth Aleancës.

Rigels Halili. Antropologu shqiptar ishte i ftuar për të folur për kombin shqiptar./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono