13:58 | 18/07/2018

Në emisionin e radhës në “Provokacija” ishin të ftuar:

Dashamir Shehi. Drejtuesi i LZHK-së tregoi vitet, kur nuk donte të kishte qenë në skenën politike. Bëhet fjalë për vitet ’96 dhe 97, tha Shehi. Politikani tha gjithashtu se në Shqipëri është e nevojshme krijimi i një hierarkie politike.

Çlirim Gjata. Avokati i njohur diskutoi me moderatorin Mustafa Nano rreth çështjes së Teatrit Kombëtar dhe reformës në drejtësi.

Ermir Gjinishi foli rreth tolerancës ndërfetare në Shqipëri. Sipas tij, në Shqipëri jemi te bashkëjetesa fetare dhe kjo është një dimension i shoqërisë shqiptare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono