16:11 | 12/09/2018

Në emisionin “Provokacija” ishin të ftuar:

Artan Fuga. Akademiku dhe “kundërshtari” i Mustafa Nanos ishte i ftuari i parë i këtij sezoni të ri të emisionit. Fuga dhe Nano disktuan për disa çështje që edhe më parë kanë replikuar me njëri-tjetrin.

Arbër Zaimi. Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje foli në “Provokacija” për çështjen më të diskutuar në Kosovë kohët e fundit, atë të shkëmbimit të territorit me Serbinë. Zaimi theksoi në studio se Aleksandër Vuçiç nuk është proserb, por antishqiptar.

Mentor Kikia, i cili foli rreth aktualitetit më të fundit politik dhe social, çfarë e ka bërë gazetarin që të bëjë shkrime ndaj situatës./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono