14:07 | 02/05/2018

Në episodin e radhës në “Provokacija ishin të ftuar:

1.Sokol Sadushi, drejtor i shkollës së Magjistraturës, një nga ekspertët që është marrë me reformën në drejtësi, i cili u shpreh optimist për zbatimin e saj.

2.Eni Vasili, gazetare, drejtuese e emisonit Studio e Hapur në News 24, e cila foli për vështirësitë dhe komoditetin në intervistat në studio me politikanët.

3. Fredi Bejleri, përfaqësues i OMONIA-s ka folur për përkeqësimin e problemit të pronave në Himarë. Problemi kryesor i pronarëve autoktonë sipas tij është se ata nuk përfitojnë asnjë metër tokë.

4. Olsi Jazexhi, historian dhe intelektual mysliman. Ai ka folur mbi fenë myslimane dhe historinë kuranore të njerëzimit. /abcnews.al
Një koment

  • Morina

    07/05/2018 at 08:13

    Une nuk di ju a jeni shka i biri shkines po fjala Provukacia eshte fjsl serbe e millosheviqit ne e kemi fjalen ton te bukur shqipe provukim provukime

    Reply

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono