Protestuesit u hapin rrugën ambulancave në disa qytete

19:30 | 02/05/201919:300

Në qarkun e Elbasanit ku ndodhet edhe kreu i PD-së Lulzim Basha, protestuesit janë parë t’i hapin rrugën një ambulance. Ndërsa më tej mbështetësit e opozitës dhe qytetarët shikohet të përshëndoshin kryedemokratin Basha, i cili aksionin opozitar për bllokimin e rrugëve po e ndjek pikërisht nga ky qytet.

Por edhe në qytetin bregdetar të Durrës, aty ku është stacionuar kryetarja e LSI-së Monila Kryemadhi, protestuesit janë parë duke krijuar mundësi për t’i hapur rrugën një ambulance. Duke qenë se protesta e opozitës për bllokimin e akseve kryesore në vend është shtrirë në 12 qarqe, edhe në Shkodër dhe Fier, ABC News, sjell pamje se si protestuesit solidarizohen duke u hapur rrugën ambulancave. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono