Protestuesit thyejnë kordonin e policisë

19:19 | 13/04/201919:190

Janë shënuar incidentet e para në protestën e opozitës. Tubuesit kanë filluar të kenë përplasje me policinë duke shtyrë kordonin e parë të efektivëve. Në një moment ata kanë arritur të thyejnë kordonin e policisë dhe tashmë janë vendosur përpara hyrjes së Kryeministrisë.

Ndërsa më herët protestuesit kanë qëlluar me bojë godinën e Kryeministrisë, ndërsa fermerët e mbledhur kanë qëlluar me domate ndaj godinës, të cilat nuk kanë mundur t’i shesin. Persona të maskuar në mesin e protestës, kanë ndezur flakadanë, ndërsa janë hedhur edhe kapsolla. Policia e Shtetit i ka bërë thirrje organizatorëve të largojnë personat me maska dhe të mos qëllojnë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono