Protestë në Shkodër për vdekjen e Florenc Beqirajt

14:38 | 25/12/201714:380

Vazhdojnë protestat për vdekjen e 23 vjeçarit Florenc Beqiraj në Francë. Protesuesit në Shkodër pasi ndezën qirinj në sheshin para Prefekturës kanë kërkuar hetim për ngjarjen dhe dorëheqjen e ambasadorit shqiptar në Francë.

Protesta e tyre nisi nga lagjia “Liria” aty ku lindi 23 vjeçari Florenc Beqiraj.

Të afërm dhe miq të tij kanë përshkuar me pankarta në duar rrugët e qytetit të Shkodrës.

Ata kërkojnë vendoset drejtësi për të riun dhe dorëheqjen e ambasadorit shqiptar në Francë.

Përfaqësuesi i komunitetit të egjiptianëve kërkoi hetim për vdekjen e 23 vjeçarit dhe çështja të mos politizohet.

Në kujtim të Florencit u ndezën edhe qirinj në sheshin para Prefekturës së Shkodrës.

Në mënyrë simbolike protestuesit dogjën edhe disa flet me ngjyrat e flamurit francez./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono