Protestat në Dibër, policia largon gazetarin e ABC News Neki Feta

14:42 | 18/06/2018

Gjatë përplasjeve të qytetarëve me policinë në Dibër, uniformat blu kanë shtyrë me forcë edhe gazetarin e ABC News, Neki Feta i cili ishte duke filmuar protestën. Siç shikoni dhe nga pamjet gazetari Neki Feta ishte afruar pranë protestuesve dhe po filmonte gjithçka po ndodhte mes atyre dhe policisë.

Ndërkohë njëri nga punonjësit e policisë dhe një civil u vërsulën dhe e tërhoqën larg vendit ku ai ndodhej. Gazetari Neki Feta qetësisht i ka kerkuar policit të largohet, sepse ishte duke bërë detyrën si gazetar. Më pas gjërat janë qetësuar dhe Feta ka vazhduar detyrën. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono