Protestat e FRPD e LRI/ Policia e Tiranës procedim penal për 25 protestues

20:39 | 12/06/201820:390

Edhe pasditen e të martës, të rinjtë e PD e LSI kanë vijuar protestën simbolike para ministrisë së brendshme me thirrjet se Rama, Xhafaj e Tahiri, janë pengesa kryesore për integrimin në Bashkimin Europian dhe për hapjen e negociatave të anëtarësimit. Simbolika e protestës, ishte një listë me kriteret, sipas tyre të përdorura në këto 5 vite nga Edi Rama, për të përzgjedhur ministrat, deputetët, kryetarët e bashkive e drejtorët e administratës, ku spikasin dënimet për trafik droge, prostitucion e vrasje. Me të tillë të zgjedhur sipas të rinjve, Edi Rama po mban peng të ardhmen e Shqipërisë, ndërsa të rinjtë e të mirëarsimuarit po emigrojnë pa shpresë, pasi kryeministri ua la Shqipërinë në dorë kriminelëve e trafikantëve.

Gjatë ditës policia e Tiranës bëri të ditur se ka nisur procedim penal, ndaj 25 të rinjve, pjesëmarrës në protestën e të hënës para ministrisë së brendshme e kryeministrisë,  për  “organizim dhe pjesëmarrje në manifestime të paligjshme” dhe për “prishje të rendit dhe qetësisë publike. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono