Protesta masive në Londër kundër Brexit

19:18 | 23/03/201919:180

Me mijëra persona protestuan në Londër kundër Brexit. Manifestuesit janë mbledhur fillimisht në Central Park Lane për të marshuar më pas drejt selisë së parlamentit dhe kryeministrisë.

Kanë qenë  të shumtë flamujt e Bashkimit Europian. Manifestimi u organizua nga grupe të ndryshme anti Brexit, të cilët kërkojnë qëndrimin e Britanisë së Madhe në Bashkimin Europian.

Një nga kërkesat kryesore ishte një votim i ri për daljen ose jo të vendit nga BE./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono