Protesta, Lindita Nikolla në kryeministri (Video)

11:52 | 12/12/201811:520

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Lindita Nikolla, ka shkuar në kryeministri paraditen e kësaj të mërkure. Ajo është filmuar nga kamerat e ABC News duke dalë nga ambientet e kryeministrisë. Nuk dihet nëse ajo ka zhvilluar takim me kryeministrin Rama, apo sa ka zgjatur qëndrimi i saj aty.

Ndërkohë jashtë kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit, qindra studentë janë mbledhur dhe po protestojnë për plotësimin e tetë kërkesave të tyre. Gjithashtu, gjatë ditës kryeministri Rama u ka bërë sërish thirrje studentëve për dialog./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono