Protesta e Unazës së re, në mbështetje të tyre deputeti i PD

21:42 | 16/10/201921:420

Banorët e Unazës së Re zhvilluan protestën e tyre të radhës edhe pasditen e së mërkurës, e cila është monitoruar nga policia. Pas lirimit nga Gjykata Penale e Tiranes së bashku me 9 banorë të tjerë të Unazës së Re të arrestuar nga policia, ish-deputeti i PD, Klevis Balliu i është bashkuar sërish protestës. Balliu ka akuzuar Kryeministrin Rama për për sjelljen e policisë me banorët e Unazës.

Ndërsa bëhet një vit nga nisja e protestës së tyre, banorët kërkuan anulimin e projektit të Unazës së Madhe.

Protesta e së mërkurës u zhvillua pa incidente. Banorët protestuan në trotuar duke mos bllokuar qarkullimin e automjeteve./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono