Protesta e studentëve, Rama: Kërkesat do të plotësohen

16:14 | 14/01/2019

Kryeministri Rama ka përshëndetur deklaratën e Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës, në lidhje me ngërçin e krijuar në zhvillimin e mësimit në fakultete. Rama në tëitter shkruan se përshendet deklaratën e Senatit duke theksuar se uron që t’i garantohet mësimi një orë e më parë shumicës që po pengohet brutalisht. Më tej Rama në tëitter thekson se kërkesat e studentëve do të përmbushen sipas planit të publikuar dhe do shkohet përtej tyre. Në fund të postimit Rama shkruan se dialogu dhe bashkëpunimi me universitetet do të thellohet. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono