Protesta e Sevilla, Monchi: Çfarë turpi, isha gati të tërhiqja skuadrën nga fusha

20:16 | 18/01/202020:160

Real Madrid iu fal dygolëshit të Casemiros dhe mposhti 2-1 Sevillan e Lopeteguit në “Santiago Bernabeu”. Sukses i vështirë për ekipin e Zidane dhe polemika të shumta të krijuara pas anulimit të një goli të ekipit mik.

Holandezi De Jong shënoi me kokë në minutën e 31-të, por VAR-i ndërhyri dhe goli u cilësua i parregullt për një faull ndaj mbrojtësit Militao. Drejtori sportiv i Sevilla, Monchi nuk përmbahet në deklaratën e dhënë pas ndeshjes, teksa pranon se do të tërhiqte ekipin nga fusha nëse anulohej edhe goli tjetër.

E pa gjithë bota atë aksion. Një veprim i tillë ndodh në ndeshje dhe pas atij momenti mbaron çdo analizë tekniko-taktike. Refuzoj të komentoj ndeshjen, sepse anulimi i golit ishte një moment kyç dhe është absurde të flasësh për ndeshjen.

Nëse do të anulonin edhe golin e dytë, do të zbrisja në fushë dhe do të tërhiqja skuadrën. Zhvilluam një ndeshje të madhe dhe jam i kënaqur me skuadrën, por mbetem i zemëruar dhe indinjuar, edhe pse po përpiqem të përmbahem“, thekson drejtuesi i klubit andaluzian. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono