Protesta e së hënës, Alibeaj: Falenderuese për shqiptarët!

21:00 | 04/07/201921:000

Protesta e së hënës e thirrur nga opozita do të jetë një protestë falënderuese për shqiptarët të cilët refuzuan diktaturën. Kështu është shprehur në “Mbrëmje Ide”, ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj.

“Së pari për t’u thënë faleminderit! Sepse në gjithë këtë histori jo prej 4 muajsh, jo prej 2017, jo prej 2016 por prej 6 vitesh goxha vështirësi ka pasur kjo opozitë me të gjithë angazhimin dhe mobilizimin e vet dhe me thënë të drejtë pak ishin autoritetet, faktorët , zërat të cilët e mbështetën në kohë këtë për gjëmën që i ka ndodhur Shqipërisë sot. I vetmi autoritet dhe fatmirësisht autoriteti më i lartë ai i sovranit e dha sinjalin e tij të fortë dhe të kumbueshëm më 30 Qershor. Dhe duhet t’u themi faleminderit! Faleminderit qytetarësisë shqiptare kudo nga Shkodra në Sarandë, nga Durrësi, Tirana e deri në Korçë të cilët refuzuan unazo, pavarësisht se mund të jenë demokratë të LSI-së, të PS-së apo të partive të tjera. Është një turmë njerëzish që nuk ka lidhje ideologjike por vetëm për çështjen e mbrojtjes së demokracisë u bënë bashkë kundër diktaturës”, tha Alibeaj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono