Protesta e opozitës, nisin riparimet e dëmeve

15:50 | 14/05/201915:500

Në  ndërtesat e institucioneve që u sulmuan nga protestuesit gjatë dy protestave të fundit, janë ende të dukshme gjurmët e akteve të dhunës. Në disa prej tyre ka nisur riparimi i dëmeve materiale të shkaktuara nga sendet e forta dhe bomba Molotov.

 

Protestë-marshimi i opozitës mbrëmjen e së hënës nuk kaloi pa incidente dhe dëme materiale në dy godinat e policisë si edhe në fasadën e jashtme të Kryeministrisë.

Punëtorët po riparojnë dëmtimet, ndërsa xhamat nuk janë zëvendësuar ende.

Më e rëndë situata ishte te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, ku 3 efektivë u lënduan.

Edhe në drejtim të ndërtesës së Kryeministrisë u hodhën lëndë plasëse. Në këtë godinë janë ende të dukshme gjurmët e dhunës  nga protesta e 11 majit.

Barrierat metalike të dyerve të kryeministrisë po zëvendësohen. Ndërsa oficerë të policisë gjyqësore vijojnë punën për mbledhjen e provave materiale./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono