Protesta e Opozitës, leje nga autoritetet deri në mesnatë

19:10 | 13/04/201919:100

Opozita po zhvillon protestën e radhës që prej orës 18:oo përpara Kryeministrisë, e cila është e rrethuar me gardh metalik.

Protestuesit kanë nisur të hedhin tymuese dhe flakadanë drejt saj.

Mësohet se rreth 1500 efektivë janë vendosur në perimetrin e sigurisë.

Në gatishmëri janë vendosur edhe forcat e FNSH.

Mësohet se leja nga autoritetet për zhvillimin e protestës është deri në mesnatën e sotme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono