Protesta e banorëve të Unazës së Re, policia nuk ka lejuar bllokimin e rrugës

22:42 | 22/10/201922:420

Banorët e Unazës së Re në Tiranë kanë vazhduar protestat e tyre edhe përgjatë mbrëmjes së të martës. Ata kërkojnë anulimin e projektit të unazës së madhe  dhe dëmshpërblim të njehsuar në vlerën e tregut.

Prej afro 10 ditësh protesta e tyre është zhvendosur në trotuar pas hyrjes në fuqi të ndryshimeve në Kodin Penal që ndëshkon me deri në tre vjet burg këdo që bllokon akset rrugorë kombëtare. Prej po kaq ditësh forcat e rendit kanë vendosur dy kordonë policorë për të mos lejuar zhvillimin e protestës në rrugën “Teodor Keko” duke e bërë atë të kalueshme për automjetet.

Banorët e Unazës së re janë mbështetur edhe këtë të martë nga ish deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu. Ata kanë përsëritur thirrjen për të liruar tre bashkëqytetarët e tyre për të cilët është dhënë masa “Arrest me burg”./ABC News Albania


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono